Home | Language:FA/EN | About Us | Site Map | Contact Us     
آشنایی با محصولات یزد
بازگشت
دوشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ ۱۳:۲۹
باقلوا
شیرینی سنتی یزد   

باقلوا شیرینی سنتی یزد

مواد غذایی

امروزه باقلوا در تمامی شیرینی فروشی‌ها وجود دارد، اما شیرینی هیچ کدام به شیرینی باقلوای سنتی یزد و مزه هیچ کدامشان به مزه رویایی این باقلوا نمی‌ماند.

مواد تشکیل دهنده :

مغز بادام ، مغز پسته ، شیر ، تخم مرغ ، قند ، آرد ، روغن ، هل ، گلاب در تهیه این شیرینی همانند دیگر محصولات ، مواد کاملا ً طبیعی به کار رفته است که باعث می شود طعم بسیار خوبی داشته و مناسب افراد با ذائقه های مختلف می باشد .

خواص:

مواد طبیعی بکار رفته ارزش غذایی بسیار بالایی را به باقلوا می دهد مغز بادام ، مغز پسته ، شیروتخم مرغ هر کدام خود به تنهایی غذای کاملی هستند که مخلوط آنها هم طعم مناسبی، هم ارزش غذایی بسیار بالایی به باقلوا می بخشد طبق تحقیقات انجام شده بادام غذای مغذی و غنی است و با داشتن چربیهای اشباع نشده و پروتئین میتواند عامل مفید و تضمین کننده سلامتی باشد .

بادام حاوی مقدار زیادی اسید چرب که به نرم شدن پوست کمک می کند؛ بادام به دلیل سرشار بودن از ویتامین E خاصیت ضد پیری داشته و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.

مغز پسته ماده ای نیروزا و سرشار از موادمغذی است. پسته حاوی مقادیر خوبی آهن و کلسیم است که ماده غذایی بسیار مفیدی برای افزودن به رژیم گیاهخواران است.

پسته را در تقویت حافظه، قلب و معده  مؤثر می دانند. شیر حاوی کلسیم است و در برابر سرطان روده بزرگ، نقش محافظتی ایفا می‌کند. یکی از دلایل ابتلا به سرطان روده بزرگ و پوکی استخوان عدم مصرف شیر است ؛ پوکی استخوان نیز از عوارض منفی مصرف نکردن شیر است.

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروری است و می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد؛ پروتئین تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن میباشد.

 

 

 

 



بازدید: 4460


امتیاز: 5.00


اخبار مرتبط :



امتیاز به خبر
بد(1) خوب(5)


چاپ       ارسال خبر به دیگران
 
 


صفحه اصلی | زبان: فارسی / English | درباره ما | نقشه سایت | تماس با ما
آدرس : یزد، بلوار دانشجو، میدان امام حسین، استانداری یزد

Powered by SAIN ©